Digital Pazarlama

Sosyal Medya Reklamcılığı

Sosyal medya platformları şirketlerin, markaların veya kişilerin kendilerini potansiyel müşterilerine istediği gibi anlatabildiği, internet üstündeki platformların ortak adıdır. Bu tanım dikkate alındığında sosyal ağların bu kadar fazla kullanılmasındaki nedenler de kolayca anlaşılabilir. Kişiler veya markalar sosyal ağ üzerinden potansiyel müşterilerine göreceli olarak bir ücret ödemeden kolayca ulaşıyor. Daha da önemlisi insanlarla algısını, tarzını, düşüncesini paylaşabiliyor.
Bunun yanında markalar söylemek istediklerini en iyi yansıtacak sosyal medya platformlarını da seçme özgürlüğü yakalıyorlar. Fotoğraflar üzerinden tanıtım yapmak isterse Instagram’ı, yalnızca videolarla yansıtmak istediğinde Youtube’u, bütünüyle kurumsal olmak için Linkedin’i veya eğlence odaklı olmak için Snapchat’i seçebileceği gibi hepsi içinse Facebook’u tercih edebiliyor.

Sosyal Medya Reklamcılığı

Sosyal medya tecih edilebilirlik bakımından televizyon gazete ve film gibi alışılmış medyaya fark atıyor. Çünkü;
Sosyal Medya Danışmanlığı Bu mecralara göre erişilebilirliği yüksek olan olan sosyal medya platformları herkesin kullanımı için idealdir. Kontrol altında olan alışılmış medyada mesajlar ortaya çıktıktan sonra değiştirilemez ancak sosyal ağlarda paylaşımlara yorumlara anında müdahale edilebilir. Sosyal medya bu manada özgürdür. Tercih edilmesindeki en büyük sebeplerden birisi de sunmuş olduğu bu ifade özgürlüğüdür.

  • Facebook Yönetimi
  • Instagram Yönetimi
  • Twitter Yönetimi
  • Youtube Yönetimi
  • Sosyal Medya Reklam Çalışmaları

Başa dön