blogimage
blogimage
blogimage
blogimage
blogimage
blogimage

Google Adwords Nedir Ve SEO Nedir?

Google Adwords Nedir sorusunu en anlaşılır hali Google Arama Motorunda kelime başına arama yapıldığı zaman firmanızın üst sıralarda çıkarmasını sağlayan bir reklam tercihidir. Her tıklamada belirlenen ücret başına para ödersiniz. Tıklama başına ücret belirleme denilince genelde firma sahipleri biraz çekiniyor sebebi ise rakiplerimiz bilgisayar başına oturup devamlı tıklanırsa sıkıntı olur diye düşünüyorlar. Google Adwords yıllar önce bu sorunu gidermiştir. İsterse akşama kadar tıklasınlar reklama sadece tek tık gözükecektir, bunun sebebi ise her bilgisayarın bir IP adresi mevcuttur o IP adresine göre tıklama sayılacaktır yani her bilgisayarda tek tıklama gözüküyor ve ücret fazlalaşması oluşmuyor.
Adwords Reklamlarına gelince Metin Reklamları , Görüntülü Reklamlar, Video Reklamları şekilde reklamlar çeşitlenmektedir.
Adwords kullanarak reklam vermeyi düşünürseniz mutlaka bir uzmanla çalışmanızı öneririm çünkü yanlış stratejide çok para kaybına sebep olacaktır. Adwords SEO Arama Motoru Optimizasyonu; doğal yollardan arama motorlarında üst sıralarda çıkmanızı sağlayan bir reklamcılıktır. İyi bir Seo İşlemi sonrasında ilk sayfada reklamların üzerinde olursunuz. Rakipleriniz paralı reklamı kestiği zaman ise siz her zaman yerinizi korursunuz. İlk aşamada fazla para verseniz de sonraki durumlarda ise karlı çıkarsınız.

, , , , ,